Homepage / Jižní Čechy

Jižní Čechy

Zima na Táborsku

Využití v zimě zajišťuje 56km běžeckých tras v oblasti Čertova břemene a skvělá sjezdovka na Monínci.

Léto na Táborsku

Pěší turistika

630 km značených turistických cest, které Vám umožní poznat řadu pamětihodností a přírodních zajímavostí. Hluboce zaříznuté údolí řeky Lužnice mezi Táborem a Bechyní, vesničky lemované selským barokem, či muzea a zříceniny kdysi majestátních hradů. To vše čeká jen na Vás.

Necelé tři kilometry od hotelu se ukrývá zřícenina Kozího hrádku spojená s osobou Jana Husa, jež také může sloužit jako skvělý výchozí bod pro pěší a cyklo výlety do malebného okolí. Přírodní rezervace Borkovická Blata (2km Jihozápadně od Vlastiboře) a Kozohlůdky (1km severně od obce Borkovice)

Přírodovědná naučná stezka Borkovická Blata - Procházkou po této stezce (délka 5,5 km, cca 2 hodiny)se seznámíte s krásnou a ojedinělou blatskou přírodou, její florou a faunou a také se něco dozvíte o těžbě rašeliny a o rekultivaci této oblasti.

Blata jsou krásná v každém ročním období. Jarní pohled vrcholí v poslední květnové dekádě. Bělostné okolíky rojovníku prozáří Blata a jeho omamná vůně proniká do okolí. V červnu nás zaujmou něžné kvítky klikvy a na tůňkách vystupují zlatisté kvítky bublinatek. Podzim změní barevnost krajiny. Na polštářích mechu jsou roztroušeny červené korálky - bobule klikev.

Cykloturistika

Z Tábora se rozbíhá na všechny světové strany hustá síť značených cyklotras, jichž je v okolí města více než 400 km. Navíc rozmanitost terénu zaručuje, že si na své přijdou jak vytrénovaní bajkeři, tak rodiny s dětmi. A mimochodem, Tábor protíná i známá dálková cyklotrasa Greenways Praha - Vídeň.

Hotel ELZET představuje perfektní volbu pro milovníky kol. Jen pár metrů ze hotelem se můžete napojit na síť cyklostezek skrz malebnou krajinu plnou rybníků a pamětihodností jako je například zřícenina hradu Kozí hrádek či Choustník.

Mapa - malá

Město Tábor

Město Tábor jakožto sportovní a kulturní centrum regionu nabízí plavecký bazén, venkovní aquapark, zimní stadion, odpočinkovou zónou Komora, botanickou zahradu, pestrou nabídku pamětihodností a spousty dalšího. Více na http://www.taborcz.eu/

Okolí

© Hotel Elzet 2009 - 2021

Tábor-Měšice 474, 390 02 Tábor
E: info@hotelelzet.cz
T: +420 381 258 461